Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / MOS
Miejski Ośrodek Sportu

Od września 2007 roku przy Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej działa Miejski Ośrodek Sportu (MOS), a w nim następujące sekcje sportowe:

  • pływanie,
  • zapasy,
  • lekkoatletyka,
  • tenis ziemny (od 2015 r.)

Siedzibą MOS jest budynek Centrum Sportu i Rekreacji mieszczący się w Dąbrowie Górniczej przy ul. Konopnickiej 29 (tel. kontaktowy 32 261-20-10).

Zajęcia prowadzone są w dąbrowskich szkołach, a także Hali Widowiskowo – Sportowej „Centrum” (Al. Róż 3) przez wykwalifikowana kadrę trenerską i są bezpłatne.

Nasi zawodnicy reprezentują Gminę Dąbrowa Górnicza i zdobywają coraz większe sukcesy nie tylko na arenie województwa, ale także kraju. Wielu naszych zawodników jest członkami Kadry Śląska, wielu z nich otrzymuje również stypendia sportowe dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie.

Zajęcia sportowe prowadzone w poszczególnych sekcjach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.
Bliższych informacji na temat sekcji sportowych, zapisów do nich, treningów, zawodów udziela trener koordynator Miejskiego Ośrodka Sportu Andrzej Nowak - tel. kontaktowy 32 261-20-10.

 


Sekcje Sportowe MOS
Tenis Ziemny

Sekcja tenisa ziemnego powstała w 2015 roku. W naborze wzięło udział ponad 80 dzieci.

czytaj więcej
Pływanie

Sekcja pływacka rozwija się w Dąbrowie Górniczej od roku 1999, w swej działalności może pochwalić się wieloma sukcesami na arenach naszego kraju, jak i po za nimi.

czytaj więcej
Zapasy

Sekcja zapaśnicza została powołana do życia w 1999 roku przez grupę działaczy społecznych i trenerów. Podobnie jak sekcja lekkoatletyczna do 2007 roku działała przy MMKS Dąbrowa Górnicza. W 2007 decyzją Władz ta sekcja również została przekazana do Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej
Lekkoatletyka

Sekcja lekkiej atletyki powstała 1994 roku przy Miejskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym w Dąbrowie Górniczej. W 2007 decyzją Władz została przekazana do Centrum Sportu i Rekreacji.

czytaj więcej
11 listopada 2017

RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Już 11 listopada 2017 r. , promując aktywny tryb życia i wychodząc naprzeciw historii, zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11/11/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl